Prevádzkovateľ stránky

DeXter Laboratory s.r.o.

Galvaniho 7/D
821 04 Bratislava
IČO: 50869019
DIČ: 2120506707

IBAN: SK1383300000002301458719
SWIFT: FIOZSKBAXXX

Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I
odd.: Sro, vložka č.: 119492/B

E-mail

hey(@)dexterlaboratory.sk

Nachádzate sa na affiliet stránke

Niektoré definície nazývajú affiliate marketing aj provízny marketing, pretože predajca alebo poskytovateľ služby finančne odmeňuje sprostredkovateľa (tzv. affiliate partnera) za každého návštevníka, ktorého prostredníctvom svojho webu pritiahne na stránku predajcu a ktorý tam vykoná nejakú činnosť (či už priamo kúpi produkt, zaregistruje sa, prihlási sa na odber newslettera, prípadne len navštívi stránku).

Affiliate marketing predstavuje obchodný vzťah medzi predajcom alebo poskytovateľom služby a sprostredkovateľom, z webu ktorého sa návštevník preklikne na web predajcu. Keď návštevník klikne na takýto podporovaný link a následne vykoná kúpu, sprostredkovateľ získa od predajcu alebo poskytovateľa služby finančnú odmenu. Tá môže pozostávať z podielu z predaja, vopred dohodnutej sumy alebo z platby za každé kliknutie návštevníka na odkaz.

Okrem fixnej finančnej čiastky alebo odmeny podľa dohody však môže predajca odmeniť sprostredkovateľa aj inak, napríklad službou zadarmo, percentom z predaja a podobne. Úspešnosť konverzie sa môže sledovať napríklad tak, že v reklame na webe (alebo blogu) sprostredkovateľa je umiestnený unikátny kód, ktorý návštevníka identifikuje. Sprostredkovateľ vďaka Google Analytics vie, koľko ľudí na konkrétnu reklamu kliklo a predajca zase vie, odkiaľ na jeho web jeho návštevníci prišli.